Thursday, April 26, 2007

چه شده ما را؟!

سعید مرتضوی دادستان تهران گفت: اکثر زنانی که به صورت مانکن های مبتذل در معابر عمومی ظاهر می شوند متصل به باندهای تبهکاری هستند که امنیت و حیثیت جوانان را هدف گرفته اند.
(آفتاب یزد. سه شنبه 4 اردیبهشت1386. صفحه 1)

فرمانده ناجا در بررسی بازخورد اجرای طرح در سطح گفت: طی سه روز گذشته، حدود 150 تن به مراجع از پیش تعیین شده به دلیل نامناسب بودن پوشش هدایت شدند که این افراد با حضور خانواده هایشان توجیه شدند و با اخذ تعهد پس از انجام کار روانشناسی آزاد شده اند.
(آفتاب یزد. پنجشنبه 6 اردیبهشت 1386. صفحه 9)

203 نماینده مجلس با امضا نامه ای خطاب به احمدی نژاد از مقابله با مفاسد اجتماعی و ناامنی های اخلاقی حمایت کردند.
در بخش های از این نامه که در صحن علنی مجلس قرائت شده، آمده است: اقدام وزارت محترم کشور و نیروی انتظامی در اعمال وظایف قانونی خود در مقابله با ناهنجاری های اخلاقی و ناامنی های اجتماعی و پدیده شوم بی عفتی مورد حمایت مردم و مجلس بوده و مراتب تقدیر از این اقدام بجا و ضروری را ابراز می داریم.

14 نماینده مجلس طی تذکری مکتوب به وزیر کشور نسبت به دستگیری و برخورد نامطلوب با جوانان تحت عنوان "مبارزه با بدحجابی" انتقاد کردند.
(آفتاب یزد. پنجشنبه 6 اردیبهشت 1386. صفحه 2)

بعضی از مسئولین هم از حمایت 85درصد مردم از طرح مبارزه با بدحجابی نقل کرده اند.

بابا می گفت به یکی از اینا گفتم چرا می گیرید؟! اینجوری برخورد نکنید.. گفته ما هروز باید آمار تحویل بدیم! مجبوریم..
می گم برای آمار خودشون هم که شده منتظرن یکی یه حرفی بزنه و جوابشون را بده تا دیگه ولش نکنن! مامان می گه یه وقت جلوت را گرفتن چیزی نگی. بحث نکنی باهاشون!!

چند وقت پیش با عموی نازنینم صحبت می کردم.. و گفتم برام جالبه که همه مخالفن! همه گله و شکایت دارن. همه هم زندگیشون را دارن می کنن و انگار هر چی سخت گیریها بیشتر می شه ملت کنار می یان. حتی ذره ای تکون نمی خورن و با اوضاع جدید همزیستی می کنن.
و ایشون به نکته خوبی اشاره کرد.. بی تفاوتی!! و نوشته بودند:

"فرجام بی‌تفاوتی‌ها، هميشه ويرانگری‌ست"

از این همه بی تفاوتی شرمم میاد و حالم بهم می خوره.. نمی دونم چقدر دیگه باید به شعور و شخصیت و هویتمون توهین بشه..

و این سؤال منم هست.. " چه به روزگارشان آمده که همه تماشاگر شده‌اند؟ "


پ.ن: لینک خبرها را پیدا نکردم..

9 comments:

yaraghan said...

گفته اند 86 درصد مردم خواهان مبارزه جدي با پديده بدحجابي هستند.من ميگم همين 14 درصد كه لااقل نصفشان اقايان هرزه هستند.ان 7-8 درصد ديگر را هم بگيرند اعدام كنند راحت شويم.جدا خرجش كمتر درمياد

سهند خانوم said...

دقیقا راست گفتی ... کسی صداش در نمیاد . حتما برخورد کردی که چقدر تو تاکسی و صف های مختلف ملت ناراضی ان و به زمین و زمان بد و بیراه میگن ... اما وقت عمل که برسه ...!!!!اثری از هیچ کدومشون نیست

سهند خانوم said...

دقیقا راست گفتی ... کسی صداش در نمیاد . حتما برخورد کردی که چقدر تو تاکسی و صف های مختلف ملت ناراضی ان و به زمین و زمان بد و بیراه میگن ... اما وقت عمل که برسه ...!!!!اثری از هیچ کدومشون نیست

Pooria said...

inja irane !

Anonymous said...

به جز صندوق رای هیچ راهی برای تغییر این وضع وجود نداره/

ravan-nevis said...

adam mitarse bere biroon!!

محمد جواد شکری said...

نمی دونم چی بگم......راستی یه دونه 3 به آدرس وبلاگم اضافه کن

Golpar said...

bi tafavoti va az oon bishtar tars !

دانش said...

تقریبا" همه ی ما، کاری رو که فکر می کنیم درست و صحیحه، انجام هم می دیم و کاری به واکنش دیگران نداریم. تقریبا" همه ی ما، از مشورت با آدم های فهمیده، پیش از انجام کارهامون خودداری می کنیم. حکایت کارهای غیر عاقلانه و از روی کج فهمی و بد فهمی نظام هایی که نیمچه قدرتی هم دارن، همینه ... بهتره به مردم هم خرده نگیریم، چون اگه قرار باشه در مقابل هر کار نابخردانه ای که از بزرگان قوم سر می زنه، جبهه بگیرن، اون وقت، صبح تا شب، کارشون جنگیدن خواهد بود ...